Milthon Bohemia - homepageMilthon Bohemia - homepage 

 

 

 

 

Zdraví u psa je důležitější než získaný titul šampiona krásy. Ideální je, pokud jde obojí ruku v ruce. To vám ale může splnit pouze pes s průkazem původu.

Pro zájemce o štěňátka

______________________________________________________________________________________
       

 Pes nás provází celý dlouhý život a mojí krevní skupinou byly německé dogy-harlekýni.
 Nikdy jsme se ale nevěnovali chovu a výstavám z důvodu času a prostoru i když jsme vždy měli psi s PP!!!
 V r.2004 jsem poprvé uviděla na netu vzácného peruánského naháče, který mi zcela učaroval. Pořízením naháčka se náš život změnil, protože je známá pravda, že kdo si pořídí naháčka, nikdy nezůstane u jednoho :-))

 

Počátky naší chovatelské stanice jsou z r.2005, kdy k nám do dogouší rodiny přibyla první peruánská nahajda Constans Gavany´s Bohemia - zakladatelka našeho chovu naháčů, se kterou jsme začali úspěšně jezdit na výstavy a rozhodli se věnovat chovu tohoto úžasného plemene. Pro tento účel jsme založili chovatelskou stanici Milthon Bohemia.

 

 

Chov psů - se pro nás stal koníčkem, kterému věnujeme veškerý svůj volný čas a je pro nás velkou radostí, ale nikoli strojem na peníze, jak se laikové mylně domnívají. Všechna naše štěňátka jsou odchovávána doma v rodině, je jim věnována maximální téměř nonstop péče a totéž vyžadujeme od budoucích majitelů našich štěňátek. Je pro nás velmi důležité do jaké rodiny a prostředí naše štěňátko odchází.
Budoucí majitele se snažíme pečlivě vybírat a poté jim poskytujeme poradenský servis. Nenutíme nikoho do výstav, ani chovu, ale požadujeme, aby byl pes 100% plnohodnotným členem rodiny a byla mu věnována nejlepší možná péče a láska. Naším záměrem je odchovávat zdravotně i exteriérově, ale také povahově co možná nejlepší jedince,
kteří budou kvalitními představiteli svého plemene a úžasnými parťáky pro svoji novou rodinu.
Tento záměr se nám myslím daří, což dokazuje i skvělé umístění našich odchovů v konkurenci
na Mezinárodní, Evropské i Světové výstavě a nadšené ohlasy nových majitelů.

A teď konečně ke štěňátkům.......

 

 

Veškeré informace jsou vždy zde na našich stránkách v sekci "Štěňata" a v "novinkách", zde vždy naleznete aktuální štěňátka, která nabízíme. Jsou zde informace o rodičích, prarodičích, včetně fotografií předků a štěňátek od narození.
 Od cca druhého týdne věku je možné se přijet na štěňátka nezávazně podívat, vše v klidu promyslet a případně si štěňátko rezervovat.
 Pokud budete mít zájem si štěňátko rezervovat, budeme požadovat rezervační zálohu na kterou dostanete potvrzení.
 Tímto my získáme jistotu, že váš zájem je skutečný a další zájemce neodmítáme zbytečně a vy tak máte jistotu, že vámi vybrané štěňátko již nebude dále nabízeno k prodeji.
 Tato záloha je samozřejmě nevratná. Pokud byste si po jejím složení koupi rozmysleli, propadá chovateli na další náklady spojené s odmítnutým štěnětem. Zbytek kupní ceny následně doplatíte při odběru štěňátka.
 Odběr štěňátka je možný obvykle od 50. dne věku. V této době je štěňátko již několikrát odčervené, očkované, čipované a má vystaven Euro petpas.
 Všechna štěňátka jsou odchována v rodině, zvyklá na ostatní zvířata, děti, granulovanou i klasickou stravu. Většina štěňátek již poměrně spolehlivě chodí konat svou potřebu na plenku, v letních měsících již i ven.

Něco málo k ceně.......
Ceny štěňátek jsou různé, stejně jako jejich kvalita. A i když by cena měla vždy odpovídat kvalitě, bohužel ne vždy to tak je. Proto i při pořízení štěňátka s PP je nutné důkladně vybírat chovatelskou stanici a rodiče Vašeho budoucího miláčka.
 K mání jsou i velmi levná štěňátka bez PP od množitelů, ale zde nemáte nikdy jistotu, že vám ze štěňátka vyroste jedinec podle vašich představ, většinou jde o křížence a o zdravotní stránce ani nemluvě. Co ušetříte na kupní ceně, necháte za veterinární peči!!!

Otevřeně přiznávám, že naše štěňátka nepatří mezi ta úplně nejlevnější v ČR a ani to nikdy nebylo a nebude naším cílem. Odchováváme skutečně konkurenceschopné jedince s vysokým podílem přímé peruánské a mexické krve, poskytujeme našim dospělým psům i štěňátkům tu nejlepší možnou péči, zdravotní vyšetření na dědičné vady a to se samozřejmě odráží i v ceně štěňátek.
 Vysoký standard zkrátka něco stojí a šetřit na kvalitě života psů dle mého názoru není tou správnou cestou.
 Je nutné si uvědomit, že chov psů, pokud má být na špičkové úrovni s sebou nese nemalé náklady na kvalitní stravu, kosmetickou péči, veterinární péči, krytí, cestovní výlohy, výstavy včetně dopravy a ubytování atd.

 
     


Zpět